WŻCh podczas jednej z inicjatyw.

WŻCh podczas jednej z inicjatyw.

Jubileuszowe spotkanie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Kaliszu wydaje się być już na wyciągnięcie ręki. Wyśmienity czas, by zapoznając się tym razem ze szczegółowym programem spotkania, zintensyfikować przygotowanie do niego – a właściwie do spotkania z Innymi.

Przed kilkoma dniami spotkałem się z Gospodarzami w Kaliszu: emanowała energia przygotowań oraz wielka radość i oczekiwanie na Gości – czyli Ciebie i mnie. Dało się także zauważyć pewne rozczarowanie spowodowane niezadowalającą ilością zgłoszeń oraz prośbę o zachętę do przesyłania zgłoszeń.

Znajdujemy się w wieloaspektowym położeniu: w cieniu rozpoznanych i podjętych kierunków działań z Porszewic, w przejawach radości z racji długiej drogi w doświadczeniu Kościoła, w konfrontacji ze świadectwem Papieża Franciszka oraz światowego zjazdu WŻCh w Libanie z jego wezwaniem do wyruszenia ku nowym obszarom. Choćby z tych racji warto przybyć do Kalisza, by wspólnie odczytywać znaki czasu. Dlatego zachęcam do uczestnictwa: niech nie zabraknie przedstawiciela z naszych wspólnot podstawowych na tym spotkaniu.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń z wpłatami: 15 maja br. W przypadkach indywidualnych proszę kontaktować się z Edwardem Dziedzielą, tel.: 607 227 206.
Recepcja oczekuje nas u Jezuitów w Kaliszu przy ul. Stawiszyńskiej 2. Tam też znajduje się duży parking samochodowy.

Kalisz2013

Program spotkania dostępny [TUTAJ].

w imieniu Rady Wykonawczej
Bogusław Spurgjasz, prezydent WŻCh w Polsce.
/ RED.