„Comunione e Liberazione” w Krakowie (fot. Mariusz Han SJ/ DEON.pl)

Młodzież z międzynarodowego katolickiego ruchu kościelnego „Comunione e Liberazione” („Komunia i Wyzwolenie”) zagościła na krakowskim Rynku, a konkretnie przed wejściem do kościoła św. Barbary o. Jezuitów w Krakowie.

Ruch „Komunia i Wyzwolenie” został założony przez Luigiego Giussaniego w 1954 roku i jest obecny w wielu krajach świata. Skupia przede wszystkim młodzież i dorosłych, tak świeckich, jak i duchownych. Obecnie na jego czele stoi ks. Julián Carrón. Z ruchem tym związany był też obecny papież Franciszek.

Członkowie ruchu „Komunia i Wyzwolenie” są bardzo mocno zaangażowani i aktywni w dziedzinie kultury, sztuki i muzyki. Uważają także, że wiara powinna być nieodzownym źródłem aktywności we wszelkich kwestiach politycznych i społecznych, gdyż chrześcijaństwo jest rzeczywistością obejmującą całe ludzkie życie i tylko dzięki łączności z Bogiem możemy poznać odpowiedzi na nasze pragnienia i potrzeby.

Na dzień przed rozpoczęciem kolejnej już pielgrzymki na Jasną Górę, na krakowskim placu zgromadziła się kilkusetosobowa grupa młodzieży należąca do tego ruchu, która – wsłuchując się w swoich liderów – skupiła się na czuwaniu modlitewnym oraz śpiewie, chwaląc Boga i dziękując za czas i trud pielgrzymki w Polsce. Jedna z piosenek poświęcona była naszej Czarnej Madonnie, Matce Bożej z Częstochowy.

Pielgrzymka ta, oferowana głównie maturzystom i absolwentom szkół wyższych, rozpocznie się w poniedziałek, 5 sierpnia, Mszą świętą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a zakończy 11 sierpnia wejściem na Jasną Górę.

Międzynarodowa grupa ruchu „Comunione e Liberazione” pielgrzymuje z Krakowa na Jasną Górę wraz z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Krakowskiej od 1981 roku.

 

Więcej informacji dostępne na www.DEON.pl.