Wspólna, adwentowa akcja Modlitwy w drodze oraz zespołu Mocni w Duchu.

Wspólna, adwentowa akcja Modlitwy w drodze oraz zespołu Mocni w Duchu.

Już w najbliższą niedzielę 1 grudnia rozpoczyna się Adwent – szczególny czas oczekiwania na przyjście Pana. Adwent to ważny czas, więc również tym razem redakcja Modlitwy w drodze przygotowała na ten czas coś specjalnego.

Na Adwent 2013 proponujemy rozważania napisane przez członków zespołu ewangelizacyjnego Mocni w duchu, którego utwory często można usłyszeć w medytacjach Modlitwy w drodze.

Mocni w duchu to zespół założony w 1988 roku przez o. Józefa Kozłowskiego SJ. Można ich usłyszeć nie tylko na koncertach, ale przede wszystkim na rekolekcjach w całej Polsce i Mszach Świętych o uzdrowienie w kościele jezuitów w Łodzi, gdzie zespół ma swoją siedzibę. Obecnie w zespole posługuje kilkadziesiąt osób, a opiekę duchową nad nim sprawuje o. Remigiusz Recław SJ.

Rozważania adwentowe napisali Inga Pozorska, Magda Myjak, Darek Jeziorny oraz Bartek Szkudlarek.

Treści medytacji na Adwent czyta aktor Dawid Kartaszewicz – absolwent krakowskiej PWST. Występuje m. in. w Teatrze Słowackiego w Krakowie oraz w telewizji (znany choćby z serialu „Barwy szczęścia”).

Rozważania adwentowe można już słuchać i pobierać na stronie modlitwawdrodze.pl.

Polecamy Wam również nową książkę zawierającą zeszłoroczne rozważania adwentowe napisane specjalnie dla Modlitwy w drodze przez byłego przełożonego generalnego jezuitów o. Petera Hansa Kolvenbacha SJ. Książkę „Rozważania na cały adwent” znajdziesz [TUTAJ].

Zatrzymaj się na chwilę i przeżyj ten Adwent razem z Modlitwą w drodze!

Łukasz Grzybowski SJ, RED. (za DEON.pl)