ZYCZENIA-NEWS_JEZUICIpl

Drodzy Przyjaciele JEZUICI.pl

Pierwsze słowa Orędzia Bożego Narodzenia, jakie rozległy się na ziemi ponad dwa tysiące lat temu, brzmią: Nie bójcie się! (Łk 2, 10). Były to słowa skierowane do pasterzy, którzy bardzo zlękli się, ponieważ ujrzeli anioła. Według przekonań w Starym Testamencie człowiek, który ujrzał anioła – wysłańca Boga – musiał umrzeć. Anioł uspokoił pasterzy. Nie bójcie się – mówił. Nie umrzecie. Oto zwiastuję wam radość wielką… narodził się wam Zbawiciel (Łk 2, 11).

Moi Drodzy, oczekując na kanonizację Jana Pawła II w kwietniu 2014 roku, życzymy, by Bóg, który narodził się człowiekiem, usunął z Waszych serc wszelki lęk. Niech na miejscu lęku zagoszczą: pokój, radość i nadzieja. Są to wielcy doradcy, zwłaszcza dziś, gdy zabiegani w „przestrzeni świata”, szukamy tego, co wydaje nam się, jest dla nas najlepsze. Nadchodzący rok 2014 to również ważny czas dla jezuitów, którzy świętują 450-lecie przybycia do Polski oraz 200-lecie przywrócenia Towarzystwa Jezusowego na świecie.

W imieniu całego zespołu tworzącego JEZUICI.pl, życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyte w duchu wiary, jaka ponad tysiąc lat jest mocą i światłem naszego narodu, pogłębiły w nas jedność, miłość i pokój z Chrystusem, a także między sobą. Niech we wszystkich umocnią ducha, ożywią nadzieję, wiarę i miłość, oraz dadzą siłę w przezwyciężaniu przeszkód dnia codziennego.

Mariusz Han SJ
oraz cały zespół JEZUICI.pl