plakat-zjazdu„W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą jego potęgi” (Ef 6,10). Pod tym hasłem męska grupa Lew Judy z Torunia organizuje, 22 marca br., 1 Zjazd Męskich Plutonów Różańca w Kościele Ducha Świętego u oo. Jezuitów w Toruniu.

Wszystko zaczęło się niespełna dwa lata temu, gdy mężczyźni zgromadzeni wokół wspólnoty Lew Judy, postanowili uformować modlitewną grupę, którą nazwali „Męskim Plutonem Różańca”. Tym sposobem podjęli wyzwanie odnowienia wspaniałej tradycji modlitwy różańcowej, zanikającej niestety pośród mężczyzn, a często kojarzonej wyłącznie z osobami starszymi. Ponadto poprzez tą modlitwę zdecydowali się ofiarować Bogu szereg ważnych intencji, m. in. za wszystkich mężczyzn, Kościół, ojczyznę, rodziny, kobiety, cierpiących i opuszczonych.

Wkrótce okazało się, że ten pomysł zainspirował również innych mężczyzn do stworzenia podobnych wspólnot w całym kraju. Zjednoczeni duchowo i organizacyjnie, panowie zakładali kolejne plutony, łączące się w wielką męską różańcową armię. Dziś jest to już blisko 30 grup, które każdego dnia trwają w „modlitewnym boju”.

Inicjatorzy akcji uznali, że to właściwy moment na spotkanie wszystkich plutonów, by scementować łączące ich więzi, a także spędzić czas na wspólnym czuwaniu. Dlatego też grupa Lew Judy postanowiła zorganizować w Toruniu 1 Zjazd Męskich Plutonów Różańca. Osią spotkania będzie całonocne czuwanie, nawiązujące do dumnych rycerskich zwyczajów. „Będziemy szukać naszej mocy w Bogu – tak jak dawni wojownicy” – zachęcają organizatorzy.

Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich mężczyzn, każdy jest zaproszony do wzięcia udziału w tej całonocnej modlitwie.

Jacek Blumesztajn/ RED.