Pragniemy zaprosić do udziału w niepowtarzalnych rekolekcjach internetowych, czyli czasu osobistego spotkania z Bogiem w Jego słowie.

Rekolekcje zatytułowaliśmy: Boże gdzie jesteś? Pragniemy, aby każdy z Was, bardzo osobiście spotkał się na modlitwie z Panem i wsłuchał w Jego słowo.

Zazwyczaj rekolekcje kojarzą się nam z przychodzeniem do kościoła, wsłuchiwaniem w nauki głoszone przez księdza rekolekcjonistę, udział w Eucharystii. Tym razem zapraszamy Was, aby pośród Waszych codziennych spraw i obowiązków spotkać się na modlitwie Słowem Bożym. Zatem przez cztery tygodnie będziemy mieli okazję do codziennej modlitwy medytacyjnej i cotygodniowego spotkania z osoba towarzyszącą na naszej rekolekcyjnej drodze. To ważne pytanie : „Boże gdzie jesteś?” niech wybrzmi w naszych sercach.

Temat tegorocznych rekolekcji zaprasza do poszukiwania Boga we wszystkich wydarzeniach naszego życia, w codziennych radościach i troskach. Łatwiej Go spotkać w pięknie i harmonii otaczającego świata, o wiele trudniej gdy wszystko nam się wali, tracimy pracę, rozpada się związek, dotyka nas choroba…Pytamy – co na to Bóg? Gdzie jest?

Te rekolekcje chcą przeprowadzić nas przez codzienność – nasze tu i teraz. Jak nie zgubić Boga w trudnościach a wręcz odnaleźć Jego miłość, zobaczyć Boga, który jest z nami w każdej chwili. A może odnajdziemy Go w sobie?

Rekolekcje rozpoczynamy od przesłania zgłoszenia za pośrednictwem strony www.icfd.pl oraz wspólnym spotkaniem w Gdyni, w Kolegium Księży Jezuitów, przy ulicy Tatrzańskiej 35, w niedzielę 12 marca (niedziela) o godzinie 15.00

Rekolekcje rozpoczynają się 12 marca a zakończą 9 kwietnia 2017 roku. Zapisy rozpoczynają się 12 lutego 2017. Więcej informacji pod numerem 507 135 691.

Na te niesamowite rekolekcje, gdzie bardzo osobiście możesz doświadczyć spotkania z Bogiem, zaprasza Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego oraz Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, prowadzone przez ojców Jezuitów.

Czym są rekolekcje internetowe?

Rekolekcje internetowe to współczesna forma ignacjańskich rekolekcji w ciągu życia. Ich specyfiką jest możliwość uczestniczenia za pośrednictwem strony internetowej. Polegają one na codziennej 30-minutowej medytacji, opartej na wprowadzeniu. Wprowadzenia są podawane codziennie – od poniedziałku do piątku.

Rekolekcje te są przeznaczone dla osób, które pragną pogłębić swoje życie duchowe, ale nie mogą pozwolić sobie na udział w kilkudniowych zamkniętych rekolekcjach ignacjańskich w domu rekolekcyjnym. Propozycja rekolekcji w ciągu życia skierowana jest zatem do ludzi zapracowanych, zaangażowanych w swoje zajęcia i obowiązki, którzy nie mogą z nich zrezygnować, a mimo to odczuwają głód relacji z Bogiem i chcą ja pogłębić.

Przy tak znacznym wysiłku duchowym proponujemy uczestnikom pomoc w formie spotkań z osobą towarzyszącą, które będą odbywać się w środy   w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej w Gdyni oraz w parafii Świętego Krzyża w Gdańsku. Osoby pragnące skorzystać z tej formy pomocy prosimy o rejestrację przez formularz na stronie ICFD i o zarezerwowanie czasu na cztery spotkania.

Osoby, które nie chcą korzystać z rozmów indywidualnych mogą korzystać z zamieszczonych treści bez potrzeby rejestracji.

Codzienną modlitwę wspomagać będziemy dodatkowymi wyjaśnieniami w formie czterech konferencji tematycznych, publikowanych na stronach internetowych http://www.icfd.pl i   http://www.wzch-trojmiasto.pl w każdą niedzielę.

W skrócie – rekolekcje internetowe to:

  • 7-minutowe wprowadzenia do  osobistej medytacji od poniedziałku do piątku,
  • 30-minutowa medytacja osobista od poniedziałku do piątku,
  • dla osób zainteresowanych –    cotygodniowa 25-minutowa rozmowa z osobą towarzyszącą
  • raz na tydzień 25-minutowa konferencja tematyczna,
  • 15-minutowy wieczorny rachunek sumienia (od 3 tygodnia rekolekcji)