W filmie więcej (można włączyć na youtube tłumaczenie na język polski!!!), ale i w słowach nieco o programie, który jest doskonałym zastosowaniem zasad Ewangelii wobec wyzwań współczesnych.

AHAPPY to pomysł jezuitów w Afryce, którzy są zaangażowani w pomoc osobom z wirusem HIV (AJAN). To odpowiedź na pytanie jak nie tylko pomagać już zarażonym, ale zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Program AHAPPY skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich. Na cotygodniowych spotkaniach w małych grupach, wraz z ich opiekunami, nie rozmawiają tylko o HIV/AIDS, ale o całym ich życiu. Dojrzałe podejście do relacji, seksualności, emocji czy procesu podejmowania decyzji pośrednio wpływa na ochronę przed wirusem, ale przede wszystkim pozwala na harmonijny rozwój we wszystkich sferach życia.

To, co zwraca uwagę to:

– wielka szczerość, na jaką pozwalają sobie uczestnicy programu w czasie spotkań w małych grupach; miesiące i lata rozmów razem budują zaufanie

– mądra rola dorosłych, najczęściej nauczycieli, którzy są „rodzicami” osób z małej grupki, dając wsparcie i pomoc, a zarazem dzieląc się swoim doświadczenie,

– holistyczne podejście do rozwoju człowieka; nie ma żadnej ważnej sfery życia, która nie byłaby przedmiotem formacji AHAPPY.

Pomysł i realizacja filmu: Piotr Kropisz Blog Multimedialny

Więcej na filmów na tym kanale.