W dniu 1 listopada b.r. w towarzystwie Wszystkich Świętych grupa Jezuitów z Komisji ds. mediów obu Polskich Prowincji Towarzystwa Jezusowego, w naszej placówce w Falenicy, podjęła się wspólnotowego rozeznawania kierunków naszej aktywności w mediach – szukania większego dobra w naszej działalności apostolskiej.

Wśród owoców naszego medytowania przebiło się pragnienie niesienia posługi pocieszenia, posługi jednania i wspierania jezuitów zaangażowanych w media. Tym, co nas łączy jest nasza duchowość, Fundament Ćwiczeń Duchownych oraz pragnienie dobrej marki zakonu jezuitów w mediach. W praktyce mamy różne wrażliwości, preferencje i różne oceny konkretnych zaangażowań, ale tym co cechuje każdego jezuitę jest realizowanie misji zakonnej, również w mediach. Omówiliśmy też szereg spraw praktycznych, takich jak: szkolenia dla jezuitów w zakresie działalności w mediach, działalność naszej strony www.jezuici.pl (wraz z fb), naszej strony wewnętrznej, podkreślenie w mediach obchodów 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki SJ.

Gospodarzem i przewodniczącym całego spotkania był Piotr Kropisz – Delegat ds. Mediów Prowincjała PMA. I jemu i wspólnocie Falenickiej dziękujemy za gościnność i dobre warunki do spotkania. W spotkaniu udział wzięli: D. Dańkowski, P. Kropisz, W. Morański, J. Niedzielski, J. Poznański, A. Pruś, R. Recław, J. Siepsiak, P. Witkowski, D. Wojda.