Działające od ponad dwudziestu lat Centrum Arrupe jest obecne od lat również w Albanii i wspiera rozwój szkół katolickich w wielu regionach tego kraju. Od 26 kwietnia przebywa w Albanii dyrektor Centrum Arrupe Wojciech Żmudziński SJ wraz z ekspertką zajmującą się fundraisingiem Marią Olszewską.

Przez kilka dni pracowali w Tiranie przygotowując wydarzenie fundraisingowe na sobotę 5 maja, którego gospodarzem będzie biskup diecezji Reshen-Mirdita. Dzisiaj rozpoczęli pracę w katolickiej szkole w Reshen od spotkania z pracownikami szkoły. Wyjaśnili czym jest fundraising i jak ważna jest w promocji szkoły rola każdej osoby z nią związanej. W tygodniu pokierują pracą grupy nauczycieli i pomogą zaplanować kampanię fundraisingową. Projekt finansowany jest przez Anonimową Fundację z Austrii oraz Episkopat USA.

W maju czeka Centrum Arrupe kolejna wyprawa. Tym razem na Wschodnią Ukrainę (Kramatorsk i Lisiczańsk), gdzie zaplanowane są dwie konferencje dla nauczycieli szkół publicznych.

Na zdjęciu: Wojciech Żmudziński SJ podczas spotkania z nauczycielami szkoły średniej (technikum) prowadzonej w Reshen przez Ojców Somaskich.