Do godziny 3 nad ranem chodzi w sutannie po ulicy Piotrkowskiej, odwiedza nocne kluby, a zaczepiany podejmuje rozmowę. Ksiądz streetworker z Łodzi poprowadzi rekolekcje w kościele jezuitów w Toruniu.

W Kościele Akademickim pod wezwaniem Świętego Ducha przy ul. Piekary 24, ksiądz Michał Misiak rozpocznie głoszenie Słowa już 7 października na Mszy świętej o godz. 19.00 i będzie spotykał się z wiernymi, głównie studentami, do środy włącznie. Zainauguruje także działalność Duszpasterstwa Akademickiego „Studnia”.

Ksiądz Michał pytany o to, dlaczego swoją pracę apostolską podejmuje w nocy, odpowiada, że tak jak Nikodem przyszedł do Jezusa pod osłoną nocy, tak wielu prezesów i dyrektorów woli nie afiszować się ze swoim skrywanym często pragnieniem odnalezienia w życiu sensu, który gdzieś zagubili. Często zdarzają się ludzie w opłakanym stanie, w depresji, z myślami samobójczymi. O rozmowę proszą prostytutki, osoby uzależnione, samotne.

Poprzez posługę księdza Michała Bóg wychodzi im na przeciw i daje szansę.

Sam cudownie uzdrowiony, odważny, z miłosierdziem na ustach, wysłuchuje, rozgrzesza, zaprasza do Kościoła. Warto przyjść na te wyjątkowe rekolekcje, by usłyszeć o cudach Bożej miłości z pierwszej ręki.

Foto: flickr.com/Shocking Wonder