Drodzy Członkowie Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy i Czytelnicy miesięcznika „Modlitwa i Służba”!

 

W lipcu papież Franciszek prosi wszystkich wierzących o modlitwę za współczesne rodziny, aby były wspierane miłością, szacunkiem i radą. To jakże ważne życzenie papieża jest zaproszeniem skierowanym także do nas. Powinno być podjęte i potwierdzone czynami miłosierdzia. Chodzi więc nie tylko o modlitwę, która dla nas jest sprawą oczywistą, bez niej bowiem zamiera życie Boże w człowieku, a tym samym osłabia się wymiar duchowy współczesnych rodzin, w których powinna działać codziennie łaska Boża, wypraszana dla każdego członka rodziny, ale idzie też o czyny.

Najzwyczajniejsza ludzka miłość, szacunek i rada mają być obecne we współczesnej rodzinie. Domownicy powinni wiedzieć, że są dla siebie darem, pielęgnować autentyczne relacje i wspólnie troszczyć się o ten skarb, jakim jest rodzina. Wówczas będą tworzyć się i umacniać właściwe, wzajemne relacje pomiędzy małżonkami, dziećmi oraz bliższymi i dalszymi krewnymi.
Papieska intencja modlitwy dotyczy wyzwań, przed którymi stoją dziś współczesne rodziny, żyjące często w nieprzyjaznym dla nich środowisku. Tak wiele spraw i rzeczy ma wpływ na życie rodzin. Stoją przed nimi wyzwania, które muszą codziennie podejmować.(…).
W lipcowe wakacje rozsądnie korzystajmy z wolnego czasu i możliwości, jakie on niesie z sobą. Bezpiecznie podróżujmy, podziwiajmy piękną polską przyrodę, zwiedzajmy zabytki i ciekawe miejsca, chociażby takie, jak krakowski kościół św. Barbary. W tym numerze znajdziecie zdjęciową, kolorową wkładkę o tym kościele. W czasie wakacji pamiętajmy też o Bogu, korzystajmy z odwiedzin miejsc ku Jego czci przeznaczonych. Wszystkie one: katedry, kościoły, kaplice, przydrożne krzyże wyrosły z wiary i pobożności naszych przodków. Niech te architektoniczne znaki
wiary, będące często wspaniałymi dziełami sztuki, pomogą nam w jej ożywieniu. 

W ostatnim dniu lipca zwróćmy się z prośbą do św. Ignacego Loyoli o jego orędownictwo za nami. Wszystkim życzę udanego wypoczynku i  dużo słońca.  

 

Dziękuję wszystkim za wspólną pracę i modlitwę.
ks. Stanisław Groń SJ 

Zachęcamy do odwiedzin naszej strony (www.ampolska.co), jest ona jedną z dobrych dróg naszej komunikacji z Wami.