Z okazji pierwszej rocznicy śmierci ojca Huberta Czumy SJ, w czwartek, 17 września o godz. 18:00, sprawowana była w radomskiej katedrze Msza św. w jego intencji. Eucharystii przewodniczył biskup radomski ks. Henryk Tomasik. Homilię wygłosił ks. prałat Edward Poniewierski (kanclerz Kurii Radomskiej), a prowincjała o. Tomasza Ortmanna SJ reprezentował jego socjusz o. Wojciech Żmudziński SJ. Udział we Mszy wzięli przedstawiciele Rodziny ojca Huberta oraz jego współbracia ze wspólnoty jezuitów w Radomiu z o. superiorem Janem Noszczakiem SJ na czele.

Ojciec Hubert Czuma odszedł do Pana 19 września 2019 roku w 89. roku życia, 71. powołania zakonnego i 64. kapłaństwa. Ojciec Hubert związany był od 1979 roku z kościołem pw. Świętej Trójcy w Radomiu jako duszpasterz młodzieży. Posługiwał także jako kapelan więzienny, duszpasterz ludzi pracy oraz kapelan „Solidarności”. Przez wiele lat prowadził audycje dla młodzieży w diecezjalnym radiu Plus Radom oraz współpracował z Telefonem Zaufania.

Do dzisiaj wiele środowisk wspomina z wdzięcznością o. Huberta. Są i tacy, którzy zamierzają symbolicznie upamiętnić jego obecność w Radomiu proponując nazwanie ulicy jego nazwiskiem lub nawet wzniesienie pomnika.