Ekipa z Centrum Duchowości w Częstochowie proponuje od dzisiaj rekolekcje w formie, która wychodzi naprzeciw aktualnej sytuacji izolacji w pandemii. Są one dostosowane do warunków domowych typowych rekolekcji proponowanych w naszym centrum w Częstochowie, a warunki, jakie uczestnik powinien spełnić są szczegółowo opisane na stronie internetowej Centrum Duchowości.

5-dniowe rekolekcje online o nazwie PreFundament są propozycją przygotowującą do pierwszego etapu rekolekcji ignacjańskich. W nich rekolektant uczy się przedłużonej modlitwy medytacyjnej opartej na Słowie Bożym, codziennego rachunku sumienia, korzystania z kierownictwa duchowego oraz wyciszenia wewnętrznego i milczenia zewnętrznego.

Program dnia zawiera m.in.: dwa wprowadzenia do osobistej modlitwy, jedną konferencję, trzy medytacje (w tym jedną powtórkę), codzienny rachunek sumienia. Kierownik duchowy w codziennym spotkaniu (25 minut) stara się pomóc rekolektantowi w rozumieniu sposobu, w jaki Bóg go prowadzi w rekolekcjach, a rekolektant dzieli się z kierownikiem przeżyciami i poruszeniami z modlitwy. Jeśli jest to możliwe do zachęcamy do codziennego udziału we Mszy świętej w pobliskim kościele lub przez internet.

W okresie osobistego przygotowania do odprawienia PreFundamentu zachęcamy do praktykowania codziennej, przedłużonej modlitwy. W sposób szczególny warto prosić o hojność i otwartość wobec działającego Boga oraz o światło i mądrość Ducha Świętego dla siebie samego i prowadzących rekolekcje.

Więcej na stronie: https://czestochowa-jezuici.pl/prefundament-on-line/