Jak zbliżyć świat wielkich finansów do codzienności ludzi, a przede wszystkim, co zrobić aby służył on wszystkim, a nie tylko nielicznym? Papież przypomina nam w tym miesiącu o konieczności zmian, które uruchomią proces powstawania nowej ekonomii, sprawiedliwej, nikogo nie wykluczającej i zrównoważonej, takiej, która nie pozostawia nikogo w tyle. Wszyscy możemy przyczynić się, w większym lub mniejszym stopniu, aby ta globalna zmiana stała się możliwa.

Papież mówi, że finanse, jeśli nie są regulowane, przemieniają się w czystą spekulację napędzaną przez niektóre polityki monetarne. Przestrzega przed niebezpieczeństwem takiego podejścia do gospodarki, które nie bierze pod uwagę ludzi ubogich.

„Niech finanse będą narzędziami służby, narzędziami służenia ludziom i troski o wspólny dom! Wciąż mamy czas, aby uruchomić proces globalnych zmian służących wprowadzaniu innej ekonomii, bardziej sprawiedliwej, nikogo nie wykluczającej i zrównoważonej, takiej, która nie pozostawia nikogo w tyle”.

Módlmy się, aby ci, którzy są odpowiedzialni za świat finansów, współpracowali z rządami w celu uregulowania rynków finansowych, aby chronić zagrożonych obywateli.

Video Papieża co miesiąc przekazuje intencje modlitewne Ojca Świętego dotyczące wyzwań stojących przed ludzkością i misją Kościoła.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej filmów na temat intencji Papieża, znajdziesz je na stronie PAPIESKIE VIDEO

Przy współpracy z Vatican Media: https://www.vaticannews.va/pl.html​