Dnia 7 marca 2021 r. w jezuickim ogrodzie przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli i Akademii Katolickiej w Warszawie „Collegium Bobolanum” miała miejsce uroczysta inauguracja Roku Ignacjańskiego na Jezuickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Świętowanie rozpoczęło się o godz. 11:00. Ojciec prof. Marek Sokołowski SJ, kierownik studiów JUTW powitał wszystkich po długiej covidowej przerwie i przedstawił program na nadchodzący rok. Od października znani jezuici będą prowadzić wykłady na temat założyciela zakonu jezuitów – św. Ignacego Loyoli. Będzie wiele tematów dotyczących wybitnych jezuitów i duchowości ignacjańskiej. O. Sokołowski zaprezentował również swoją świeżo wydaną książkę biograficzną pt. „Życie splecione z zakonem. O tym, co widziałem, co przeżyłem i kogo na szlakach życiowych spotkałem”.

Rektor „Collegium Bobolanum”, ojciec prof. Piotr Aszyk SJ otwiera Rok Ignacjański w Jezuickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Uczestnicy pomodlili się także za bliskich i za jezuitów, którzy zmarli w wyniku pandemii. Jezuicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zawiesił spotkania od lutego 2020 roku i dopiero teraz uczestniczący wykładów mogli się spotkać po ponad rocznej przerwie przy pięknej pogodzie i w dobrych nastrojach dzieląc się wrażeniami i domowymi wypiekami.

Zdjęcia: JUTW

REKRUTACJA na zajęcia w ramach Jezuickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku