W dniach 8-15 czerwca ikona i relikwie św. Ignacego Loyoli są obecne w jezuickiej wspólnocie w Warszawie Falenicy. To kolejny etap peregrynacji z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego. W tym czasie jezuici pracujący w Warszawie Falenicy zapraszają, by „posmakować” duchowości ignacjańskiej w konkrecie modlitw jakimi święty Ignacy Loyola ubogacił Kościół powszechny.

Dzisiaj, 10 czerwca, po Mszy św. o godz. 9:00 wraz z wiernymi modlili się w kaplicy pw. Świętego Krzyża prowadząc Medytacją Ignacjańską.

Również 11 czerwca, po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszają do wspólnej modlitwy, aby wszyscy chętni mogli razem z jezuitami doświadczyć Ignacjańskiego Rachunku Sumienia.

W sobotę, 12 czerwca, również o tej samej godzinie zapraszają do wspólnej modlitwy metodą Kontemplacji Ewangelicznej.

W niedzielę 13 czerwca w ramach homilii podczas Mszy św. o godz. 9:00 i o godz. 11:00 przybliżą życie i drogę św. Ignacego, a po Eucharystii zapraszają do odmówienia litanii do św. Ignacego, by prosić go o wstawiennictwo.

Jezuici żyjący w falenickiej wspólnocie przy ul. Początkowej 14/16 odprawiają codziennie Mszę św. w kaplicy pw. Świętego Krzyża i prowadzą:
Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury
Wydawnictwo Rhetos
Szkołę „Kontaktu z Bogiem” i duszpasterstwo powołań
oraz posługują w pobliskim domu poprawczym dla dziewcząt.

 

Dom zakonny jezuitów w Warszawie Falenicy