Poczta Watykańska wydała znaczek pocztowy z okazji rozpoczęcia Roku Ignacjańskiego. Znaczek prezentuje oryginalne dzieło hiszpańskiego artysty Raúla Berzosy, urodzonego w 1979 roku, autora wielu różnych prac plastycznych, zwłaszcza portretów, scen rodzajowych i morskich. Znany jest głównie ze swoich prac nawiązujących do pobożnych stowarzyszeniach rozsianych po całej Hiszpanii, ale przede wszystkim w Andaluzji.

Na znaczku zaprojektowanym dla Poczty Watykańskiej Raúl Berdoza zobrazował spotkanie Ignacego ze Świętym Piotrem podczas swojej rekonwalescencji po ranach odniesionych w bitwie pod Pampeluną – nawiązanie do bezpośredniego związku założyciela jezuitów z Papieżem i Watykanem. W swojej nocie wyjaśniającej Poczta Watykańska podkreśla, że ​​okazją wypuszczenia znaczka jest pięćsetna rocznica nawrócenia Ignacego.

Oprócz znaczka w dniu emisji wybito kopertę pierwszego dnia obiegu z pieczęcią i napisem „V stulecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli”. Wydrukowano 102 000 egzemplarzy tego znaczka o wartości jednostkowej 1,15 euro.