W czwartek, 9 września, relikwie i ikona św. Ignacego Loyoli przybyły z Gdyni do Szczecina. Zostały od razu umieszczone w domowej kaplicy. Tam przez pierwsze trzy dni gromadziła się wspólnota zakonna na wspólnej modlitwie. W Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Szczecinie relikwie zawitały 12 września. W związku z tym odprawiono tego dnia uroczystą Mszę Św. o godz. 17.00, a po Liturgii wierni mogli obejrzeć I część filmu o św. Ignacym Loyoli oraz zjeść jubileuszowe ciastko i napić się dobrej kawy.

Wielu wiernych przybyło także na drugą część filmu, 13 września, którą poprzedziła konferencja o. Marka Szafrana SJ. Wprowadził on widzów w kontekst historyczny i ignacjański filmu.

Ikonę i relikwie nawiedzali uczniowie wielu szkół modląc się za wstawiennictwem założyciela zakonu jezuitów.

We wtorek, 14 września, Duszpasterstwo Akademickie JODA, po Mszy Św. wieczornej, zorganizowało pogłębione czytanie „Autobiografii”, czyli Opowieści Pielgrzyma – św. Ignacego Loyoli, a w środę, 15 września, można było doświadczyć prowadzonej medytacji ignacjańskiej zatytułowanej „Maryja w życiu św. Ignacego Loyoli”, przygotowanej przez wspólnotę WŻCh.

Dzisiaj, 16 września, zakończyła się peregrynacja uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji Ojczyzny, papieża Franciszka, Archidiecezji i rodzin z parafii. Na zakończenie Mszy Św. o. proboszcz Grzegorz Nogal SJ wręczył sześciu zasłużonym parafianom „Medal Św. Ignacego” (na zdjęciu poniżej).