Dnia 8 października 2021, z okazji 70-lecia istnienia Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie miała miejsce konferencja jubileuszowa w auli wielkiej szpitala przy ul. Wołowskiej, w której oprócz byłych i obecnych pracowników szpitala uczestniczyli zaproszeni goście na czele z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim.

Odczytano listy gratulacje od pani Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek i Ministra Edukacji i Nauki. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla wyróżnionych pracowników i byłych pracowników Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Wśród wyróżnionych 100 pracowników znalazło się dwóch kapelanów z Towarzystwa Jezusowego: o. Sylwester Jasiak SJ i o. Zdzisław Gardocki SJ (na zdjęciu).

W trakcie wystąpienia Minister Kamiński podkreślił rolę szpitala w ratowaniu ludzkiego życia na przestrzeni mijających 70 lat podkreślając szczególną i wiodącą rolę w czasie pandemii COVID-19 w Polsce jak i poza jej granicami.

Wiele ośrodków zainteresowanych było jak w czasie pandemii szpital potrafił połączyć spieszeniu z pomocą chorym na COVID-19 z wykonywaniem operacji ratujących życie chorych na inne choroby.

Na zakończenie odbył się jubileuszowy koncert wokalno-instrumentalny „Pięknych melodii czar” w wykonaniu solistów operowych z Katowic. Wśród wykonawców był także jezuita – o. Rafał Kobyliński SJ.

Gratulujemy wyróżnienia.