Jezuici wydają już pierwsze kalendarze na rok 2022. Staraniem Oddziału Stowarzyszenia Krzewienia Kultu Św. Andrzeja Boboli w Szczecinie ukazały się już po raz dziewiąty kalendarz ścienny oraz biurkowy.

Treścią kalendarza ściennego są tajemnice różańca świętego wraz z rozważaniami. Każda tajemnica ilustrowana jest akwarelami, które przedstawiają udział św. Andrzeja Boboli w życiu Jezusa i Maryi.

Kalendarz biurkowy w swojej prezentuje życie św. Andrzeja Boboli i dzieje jego kultu. Każdy tydzień ilustrowany jest obrazami Jana Molgi.

Kalendarze można zamawiać u o. Bernarda Gonski SJ, pod numerem telefonu: +48 797-002-582.

Także jezuici w Poznaniu wydali kalendarz ścienny, który nawiązuje do Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego i przedstawia sylwetki wybitnych członków Towarzystwa Jezusowego: Jakuba Wujka, Kaspra Drużbickiego, Czesława Białka, Adama Kozłowieckiego, Andrzeja Bobolę, Alojzego Gonzagę, Józefa Rogalińskiego, Stanisława Komara, Edmunda Roszaka, Karola Sudego, Franciszka Borgiasza, Stanisława Kostkę, Franciszka Ksawerego i oczywiście Ignacego Loyolę.

Jest to kalendarz-cegiełka na wsparcie remontu Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej oo. jezuitów w Poznaniu.

Są w przygotowaniu kalendarze także z innych jezuickich placówek.

Na zdjęciu głównym fotografia z pierwszej strony poznańskiego kalendarza.