17 listopada br. w KOSTCE Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie po raz ósmy odbyło się międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych, które było zorganizowane wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Na Kozłówce”. 

Członkowie grupy artystycznej Dwie Maski Kostki zaprosili wszystkich gości na wspólne przeżywanie historii zapisanej w pieśniach patriotycznych, których dźwięki towarzyszyły narodowi polskiemu od jego zarania po czasy najnowsze. One są częścią naszej historii i narodowej kultury, to one  prawdziwie wzruszały polskie serca. 

W taki właśnie sposób obchodzono 104. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – poprzez śpiew o rozmarynie, o pąkach białych róż, o dziewczynie z granatem w ręce, o czerwonych makach… – Nasze wspólne śpiewanie to hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Mamy w sobie ogromną wdzięczność wobec tych, którzy swoim życiem i śmiercią dali świadectwo patriotyzmu. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę – mówi Aneta Pietrzyk, Kierownik Działu Edukacji Kulturalnej i Organizacji Imprez Szkolnych.  

W uroczystość zaangażowała się lokalna społeczność. Grupa wokalna ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Kozłówce”, pod kierunkiem Pani Anny Lech, wykonała utwory takie jak: Witaj Zosieńko, Serce w plecaku, Czerwone słoneczko, O bella ciao, Przybyli ułani pod okienko..                                                                       

Podczas tego wyjątkowego wieczoru, każdy z uczestników spotkania miał przypiętą, przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego, biało-czerwoną kokardę narodową. Mógł również zakosztować słodkości i pysznej kawy w kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców.