Z portalu internetowego Tylko Toruń dowiadujemy się, że Toruńscy samorządowcy złożyli kwiaty na grobie ojca Władysława Wołoszyna w pierwszą rocznicę jego śmierci. Ojciec Wladysław zmarł 29 listopada 2021 roku w Gdyni i został pochowany w grobowcu ojców jezuitów na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego w Toruniu.

W złożeniu wiązanek uczestniczyli zastępca prezydenta miasta Paweł Gulewski, radna Danuta Zając i szef Biura Rady Miasta Marek Wiliński. Obecni byli także ojcowie jezuici oraz delegacja Klubu Inteligencji Katolickiej, m.in. jego prezes prof. Michał Białkowski, a także dr Cecylia Iwaniszewska.

Śp. o. Władysław Wołoszyn był wieloletnim Duszpasterzem Akademickim w Toruniu, pełniącym posługę, która w tradycji polskich uniwersytetów jest obecna od bardzo wielu lat. Dzięki Jego działalności Toruń należał przez długi okres do miast szczycących się istnieniem na jego terenie jednego z najbardziej znanych i poważanych duszpasterstw akademickich w Polsce.

Działalność ojca Wołoszyna odegrała dużą rolę w kształtowaniu atmosfery Torunia tamtych lat. Jego olbrzymi autorytet, jak podkreślał rektor UMK, spowodował, że stał się niekwestionowanym przywódcą duchowym kilku generacji torunian.

tylkotorun.pl