Fundacja Vinea i poznańska Galeria u Jezuitów zapraszają na koncert charytatywny „Kolędujemy dla Ukrainy”. Jego celem jest zebranie środków na zakup sprzętu grzewczego, który pomoże Ukraińcom przetrwać zimę – czytamy na stronie internetowej Radia Poznań.

Ojciec Grzegorz Dobroczyński SJ powiedział Radiu Poznań, że dochód z cegiełek na koncert będzie przeznaczony dla Ukraińców, podobnie jak fundusze zebrane w czasie samej imprezy.

Będzie aukcja rękodzieła czy innych dzieł sztuki, także pochodzenia ukraińskiego i nie może zabraknąć potraw, a więc będą wypieki czy jeszcze inne kulinaria ukraińskie, zapewniam, że są znakomite, bardzo smaczne, więc wszystkich zapraszamy. Są bilety cegiełki, skromne 10 złotych wystarczy, żeby zasilić tę inicjatywę. Cokolwiek będzie poza pokryciem kosztów organizacyjnych – to wszystko pójdzie na pomoc dla Ukrainy – wyjaśnia ojciec Grzegorz.

Koncert odbędzie się 28 stycznia w Galerii u Jezuitów w Poznaniu. Usłyszymy kolędy w wykonaniu chórów z Polski i Ukrainy.

Więcej na temat koncertu TUTAJ

Na zdjęciu, między innymi o. Grzegorz Dobroczyński SJ i o. Dariusz Michalski SJ, przełożony poznańskiej wspólnoty jezuitów.