Wspólnota Życia Chrześcijańskiego we współpracy z oo. jezuitami oraz Fundacją Vinea zaprasza na Rekolekcje w życiu codziennym pt. W jaki Kościół wierzę?

Formuła rekolekcji nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich.

Rekolekcje adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Nim głębszej i osobistej relacji.

Szczególnie zapraszamy tych, którzy z różnych względów nie mają możliwości odbycia rekolekcji ignacjańskich w domach rekolekcyjnych. Osobom odprawiającym rekolekcje organizatorzy zapewnią osobą towarzyszącą.

Szczegóły oraz zapisy na stronie internetowej REKOLEKCJE

Zapisy trwają do 4 marca 2023.

Rekolekcje trwają 4 tygodnie (5 niedziel): od 04.03 do 02.04 br. W tym roku prowadzone są w wersji hybrydowej.
W każdą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy do kościoła oo. jezuitów (ul. Szewska 18 w Poznaniu) na wspólną Mszę św. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy osobiście, a będą miały pragnienie wysłuchania homilii, będzie ona transmitowana na żywo.
Link do transmisji: https://www.poznan-jezuici.pl/msze-i-nabozenstwa

W soboty o godzinie 18:00, na platformie Zoom, będą odbywały się konferencje, poruszające wybrane zagadnienia z duchowości ignacjańskiej i nawiązujące do tematyki zaproponowanych medytacji (tematy tegorocznych konferencji podano poniżej). Zachęcamy do udziału na żywo, który daje możliwość zadawania pytań i przeżycia spotkania. Dla osób, które z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć na żywo, nagrania z tych konferencji będą dostępne w niedziele od 18:00. Dodatkowo, z myślą o osobach, które biorą udział w rekolekcjach ignacjańskich po raz pierwszy, w niedzielę 5 marca od godz. 18:00 będzie dostępna medytacja prowadzona na podstawie tekstu pierwszej rekolekcyjnej medytacji.

LINK do transmisji na stronie: https://wzch.org.pl/poznan/2023/02/19/rekolekcje-w-zyciu-codziennym-2023/