DSC_0305

(fot. www.pwtw.pl)

O. Generał Adolfo Nicolas SJ mianował o. Tomasza Ortmanna SJ, obecnego Rektora Kolegium Jezuitów w Warszawie, nowym Przełożonym Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Jezuitów. Poinformował o tym dnia 24 sierpnia br. obecny Prowincjał o. Tomasz Kot SJ w specjalnym liście do współbraci.

O. Tomasz Ortmann ma 46 lat. Do zakonu jezuitów wstąpił dnia 25 sierpnia 1988 r. i nowicjat odbył w Gdyni. Potem studiował filozofię w Krakowie, a czas dwuletniej magisterki, czyli praktyki duszpasterskiej przeżywał we Francji w Bordeaux. Studia teologiczne odbywał w Paryżu we Francji i dnia 29 czerwca 2000 r. przyjął święcenia kapłańskie w Warszawie, w sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Po uzyskaniu licencjatu z teologii powrócił do Polski, zamieszkał w Kolegium przy ul. Rakowieckiej i przez kilka lat posługiwał jako odpowiedzialny za duszpasterstwo akademickie przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. W tym też czasie rozpoczął studia doktoranckie z teologii patrystycznej na UKSW i prowadził wykłady z duchowości na PWTW Bobolanum.

Od 2007 r. zamieszkał we wspólnocie przy ul. Świętojańskiej i posługiwał w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Uroczystą profesję zakonną złożył dnia 19 czerwca 2009 r. Od września 2013 r. został delegatem Prowincjała ds. formacji młodych jezuitów, natomiast od 29 września 2014 r. Rektorem Kolegium Jezuitów w Warszawie i kontynuował wykłady na PWTW Bobolanum.

Zmiana na urzędzie Prowincjała nastąpi dnia 17 września br., we wspomnienie św. Roberta Bellarmina.

 

Leszek Mądrzyk SJ
socjusz o. Prowincjała