Rekolekcje dla osób niepełnosprawnych

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych są to rekolekcje zamknięte trwające sześć dni. Są one oparte na metodzie proponowanej przez św. Ignacego i jego Ćwiczeniach Duchowych.

Główny nacisk położony jest na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i medytację. Pomaga temu atmosfera ciszy i milczenia, codzienne wprowadzenia do medytacji oraz rozmowy indywidualne z osobą prowadzącą rekolekcje.


Najbliższe rekolekcje

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych odbędą się w dniach 20-25 sierpnia 2018 r. u ojców jezuitów w Warszawie-Falenicy, ul. Olecka 30.

Rekolekcje poprowadzi ojciec Wacław Oszajca SJ i Kamil Hewelt SJ.

Jeżeli ktoś chciałby pojechać na rekolekcje jako wolontariusz-opiekun osoby chorej zapraszamy.
Wolontariusze również odprawiają swoje rekolekcje.

Informacje i zapisy: [email protected] oraz na stronie domu rekolekcyjnego Falenicy.


Zdjęcia z poprzednich rekolekcji

Warszawa – Falenica 2017

Warszawa – Falenica 2016


Świadectwa

  • Pragnęłam pojechać na rekolekcje po duchowe umocnienie. W niedzielę, przed moim wyjazdem, pożegnałam się z chorą mamą i do serca powiedziałam Matce Bożej: „niech Matka Boża opiekuje się moją mamą”… więcej
  •  

  • Nie da się ukryć, te rekolekcje (Brańszczyk nad Bugiem 2007), to był jeden z najpiękniejszych tygodni w moim życiu! Adoracja, Msza Św., medytacje- tu doświadczyłam prawdziwego, bezpośredniego, szczerego kontaktu z Bogiem. Myślę, że na takie „oddychanie Bogiem” w niemalże każdej chwili, pozwoliło wyciszenie, które jest podstawą tych rekolekcji. Teraz wiem, że w Ciszy najprędzej można odnaleźć Boga. W moim życiu tak tego brakowało…więcej

  • Przydatne linki

  • FAR – Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Fundacja od 15 lat prowadzi kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób z trwałymi uszkodzeniami rdzenia kręgowego poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest organizacją pozarządową powstałą z inicjatywy wózkowiczów dla wózkowiczów – a więc doskonale rozumiejącą ich potrzeby i możliwości.
  • Nowa rehabilitacja – strona Centrum Polskiej Rehabilitacji.
  • Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy
  • Niepełnosprawni – strona dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również dział: „Jak żyć z SM”.