Rekolekcje dla osób niepełnosprawnych
Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych są to rekolekcje zamknięte trwające sześć dni. Są one oparte na metodzie proponowanej przez św. Ignacego i jego Ćwiczeniach Duchowych.

Główny nacisk położony jest na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i medytację. Pomaga temu atmosfera ciszy i milczenia, codzienne wprowadzenia do medytacji oraz rozmowy indywidualne z osobą prowadzącą rekolekcje.


Najbliższe rekolekcje

Rekolekcje ignacjańskie dla osób niepełnosprawnych odbędą się w dniach 18-23 sierpnia 2020 r. u ojców jezuitów w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury w Warszawie-Falenicy, ul. Olecka 30.

Rekolekcje poprowadzi ojciec Wacław Oszajca SJ.

Rekolekcje rozpoczynają się 18 sierpnia obiadem o godzinie 13:00 i kończą 23 sierpnia również obiadem o 13:00.

Stałymi punktami dnia są dwie medytacje, konferencja, Msza św., wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest także możliwość spowiedzi.

Osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę wolontariuszy, którzy również odprawiają swoje rekolekcje. Wszystkich uczestników obowiązuje milczenie (nawet komórki są wyłączone!). W ostatnich latach zaproszenie na rekolekcje skierowane jest nie tylko do osób chorych na stwardnienie rozsiane, ale również do osób o niepełnosprawności wynikającej z innych chorób. Ponieważ co roku przyjeżdżają nowe osoby nie ma tu kontynuacji kolejnych tygodni, jak w domach rekolekcyjnych, zasadniczo jest to poszerzony Fundament. Istnieje także możliwość indywidualnego prowadzenia.

Informacje i zapisy:

Katarzyna Czarnecka: [email protected] lub na stronie Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury.

KONTAKT: Sekretariat: tel. 22 872 04 41, e-mail: [email protected] 


Zdjęcia z poprzednich rekolekcji

Warszawa – Falenica 2017
Warszawa – Falenica 2016

Świadectwa

  • Pragnęłam pojechać na rekolekcje po duchowe umocnienie. W niedzielę, przed moim wyjazdem, pożegnałam się z chorą mamą i do serca powiedziałam Matce Bożej: „niech Matka Boża opiekuje się moją mamą”… więcej
  •  

  • Nie da się ukryć, te rekolekcje (Brańszczyk nad Bugiem 2007), to był jeden z najpiękniejszych tygodni w moim życiu! Adoracja, Msza Św., medytacje- tu doświadczyłam prawdziwego, bezpośredniego, szczerego kontaktu z Bogiem. Myślę, że na takie „oddychanie Bogiem” w niemalże każdej chwili, pozwoliło wyciszenie, które jest podstawą tych rekolekcji. Teraz wiem, że w Ciszy najprędzej można odnaleźć Boga. W moim życiu tak tego brakowało…więcej

  • Przydatne linki

  • FAR – Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Fundacja od 15 lat prowadzi kompleksowy program aktywizacji społecznej i zawodowej osób z trwałymi uszkodzeniami rdzenia kręgowego poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest organizacją pozarządową powstałą z inicjatywy wózkowiczów dla wózkowiczów – a więc doskonale rozumiejącą ich potrzeby i możliwości.
  • Nowa rehabilitacja – strona Centrum Polskiej Rehabilitacji.
  • Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy
  • Niepełnosprawni – strona dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również dział: „Jak żyć z SM”.